Как можно назвать таких людей? Ви только посмотрите что гад*сть делает (ВИДЕО)

Главная

Как можно назвать таких людей?

Ви только посмотрите что гад*сть делает

Как можно назвать таких людей?

ВИДЕО.

Загальні правила поведінки пасажирів. Інформація для молодших школярів

Загальні правила поведінки пасажирів. Інформація для молодших школярів
Кожен з нас буває не тільки пішоходом, але і пасажиром. В місті ти робиш поїздки на автобусі, трамваї, тролейбусі, маршрутному таксі і метро. За місто ти їздиш на електричці. І під час кожної поїздки ти повинен дотримуватися правил, які визначають обов’язки пасажирів.

Знайти зупинки громадського транспорту просто. Перед ними встановлені знаки, якими вони позначаються.

Зупинки автобуса (тролейбуса) позначаються біло-синім знайомий з чорним зображенням автобуса.
На знак замість трамвайної зупинки автобуса зображений трамвай.
Правила поведінки пасажирів при посадці в автобус і тролейбус
Отже, ти знайшов зупинку. Але ти повинен знати, що зупинки автобуса (тролейбуса) і трамвая відрізняються один від одного і за місцем розташування, і по тому, як треба вести себе пішоходам в очікуванні транспортного засобу.

Якщо ти стоїш на зупинці і чекаєш автобуса або тролейбуса, відійди подалі від краю тротуару. Не наступай на поребрик! Стояти на краю тротуару не можна, тому що автобус іноді заносить і він може зачепити тебе або навіть збити.
Ще одне правило: не грай на зупинці, не возись, не бігай та не штовхайся. Під час біганини і метушні ти можеш випадково сам вибігти на проїжджу частину або штовхнути на неї товариша. А це дуже небезпечно!
Ще необхідно запам’ятати: ні в якому разі не виходь на дорогу, щоб подивитися — чи не йде автобус або тролейбус.

Пам’ятай правило: пішохід не повинен виходити на проїжджу частину поза зоною пішохідного переходу!
Але ось автобус підійшов до зупинки. Якщо він їде не з потрібного тобі маршруту, спокійно відійти в бік. Нехай в автобус сядуть ті пішоходи, яким потрібен цей автобус.

Якщо до зупинки підійшов потрібний тобі автобус — сідай у нього тільки тоді, коли він повністю зупиниться. Водій слідкує за посадкою і висадкою пасажирів з допомогою зовнішніх дзеркал. Сідай в автобус спокійно. Не метушися і не намагайся відштовхнути інших пасажирів, щоб першим увійти в автобус. Веди себе достойно! У передні двері повинні сідати літні люди, мами і тата з маленькими дітьми, інваліди, вагітні жінки — ця двері краще видно водієві.
Не намагайся застрибнути в автобус в останню мить, коли двері вже почали закриватися. Водій перед відправкою стежить за рухом інших транспортних засобів і може, закриваючи двері, защемить тебе.

Сідай в автобус (тролейбус) спокійно, без поспіху і суєти.
Отже, ти увійшов в автобус або тролейбус. Не затримуйся на сходах і біля входу. Пройди в салон, щоб не заважати іншим пасажирам увійти.
Правила поведінки пасажирів автобуса (тролейбуса)
Якщо є вільне місце, варто відразу зайняти його, щоб не заважати проходити іншим людям. Тільки пам’ятай: треба поступатися місцем літнім людям, маленьким дітям, інвалідам. Не можна бігати по салону і штовхати приятелів. Якщо автобус різко загальмує, ти можеш впасти сам і «упустити» інших людей. Якщо ти стоїш, тримайся за поручні. В іншому випадку при різкому гальмуванні ти ризикуєш отримати синці та забої.

Ні в якому разі не висовуйся у вікна автобуса і не виставляй в них які-небудь предмети.

Багато підлітки люблять в автобусі голосно розмовляти, а то й кричати, включати мобільний телефон або плеєр на повну гучність. Це прояви безкультур’я і невихованості. Адже шум не тільки дратує інших пасажирів — він може заважати водієві і відволікати його від роботи. І взагалі пасажири повинні виконувати всі розпорядження водія і кондуктора.
Але ось автобус підійшов до твоєї зупинці. До виходу краще готуватися заздалегідь: треба запитати у інших пасажирів — виходять вони на твоїй зупинці? Підійди ближче до дверей, але не спускайся на сходинки — тебе можуть защемить відкриваються двері.

Коли водій зупинить автобус і відчинить двері, виходь спокійно, без суєти і поспіху. Допоможи зійти маленьким дітям, літнім людям, інвалідам. Якщо ти хлопчик, подай руку дівчатам і жінкам.

Якщо після виходу з автобуса тобі треба перейти на інший бік вулиці, обов’язково дойди до пішохідного переходу. Не забувай — дорогу можна переходити тільки по ньому. І ще одне правило необхідно пам’ятати:
Стоїть автобус або тролейбус слід обходити тільки ззаду.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *